Je bekijkt nu Workshop Goodplanet

Workshop Goodplanet

Dit schooljaar mochten we opnieuw de mensen van Goodplanet verwelkomen op onze school. Dit jaar vooral voor de workshop “Grondstoffenjacht”.  Spelenderwijs leerden onze leerlingen van het vierde en vijfde jaar aso en vijfde jaar tso wat je kan doen met elektronisch afval en wat een circulaire economie is.

Via een woordzoeker, kruiswoordraadsel, brochure en praktische voorbeelden kwamen we alles te weten over het blauwe goud (kobalt), de recupelbijdrage, enz.

Wist je ook dat …
– er in elk Belgisch gezin gemiddeld drie ongebruikte gsm-toestellen liggen,
– er via Recupel 90% van de materialen gerecycleerd wordt
– urban mining hot is
– en de ecologische voetafdruk van de Belgen dan weer zes keer groter is dan wat er per persoon wereldwijd beschikbaar is. 

Deze boodschap geven we je alvast mee: hergebruik en recycleer je oude elektrische apparaten. Ga ermee naar een repair café, gun ze een tweede leven in de kringwinkel en denk zelf even na voor je weer een nieuwe smartphone koopt.